Het is de periode van de tulpen. Je kan ze momenteel op hun mooist spotten en kopen. Maar ik had het geluk om ze deze week in volle glorie te bekijken. Ik voelde mezelf een beetje Alice in Wonderland tussen al die mooie lentekleuren. Neem gerust eens een kijkje waarom een bezoekje aan dit pareltje echt wel de moeite waard is. En jawel ook met kinderen.
Bloemenpracht
Keukenhof Holland is een plaats in Lisse (de buurt van Haarlem) waar je de lente kan gaan opsnuiven en dit gedurende 10 weken. Je leest het goed, het Keukenhof is jaarlijks maar een beperkte periode open. Tijdens die periode komen er wel maar liefst 1000 000 bezoekers langs. Ik ging langs op een relatief rustig dagje met +/-22 000 bezoekers. Maar wel een toeriste trekpleister, een must om te gaan genieten van geuren en kleuren, dan wel in het bijzonder van mooie tulpen. Ik wist trouwens niet dat er zoveel soorten en maten bestonden. We starten onze dag met een wandeling door het park begeleid door een ervaren gids.



Een werk van lange adem effectief. De tulpen komen van bloembolkwekers. Hun naam staat dan ook geheel terecht vernoemd bij elk perkje. Wie er droomt van zulke mooie tulpen in de tuin kan dan ook bij hen terecht. Ik vertel later even welke tulpen mijn favoriete waren. Dit jaar zie je vooral een heel mooie bloemenmozaïek waarin 50.000 bollen zijn geplant en dat wel volgens een lasagne techniek. Zo komen eerst de ‘paas’ bloemen en hyacinten naar boven en daarna zijn de tulpen aan bod.



Tuinen
Naast alle bloemenperken zijn er ook zo een 7 inspiratietuinen in het park. Dit levert je leuke ideeën op voor je eigen tuin. Ik was zelf minder enthousiast over de tuin van Rob Verlinden omdat ik de poort nogal gigantisch en wat te veel vond. Maar de ‘Rebel Garden’ vond ik dan weer veel leuker ook al was deze heel kleurrijk en stonden er wat flamingo’s. Er staan hier thuis in mijn eigen tuin ook wat flamingo’s, het zou daar wel eens wat mee te maken kunnen hebben.


Wat kan je er doen met kinderen?
- Met de boot: Rond het park zijn de bollenvelden gelegen. Vanuit de Keukenhofmolen had ik er een prachtig uitzicht over. Met de fluisterboot kan je langs deze velden varen.
- Met de fiets: een windmolen, tulpen, … Kan het nog Hollandser? Een fietstocht zou dit verhaal compleet kunnen maken en dan wel eentje langs de leuke bollenvelden.
- In het park is een speeltuin, kinderboerderij en doolhof waar de kinderen wel even mee zoet zijn.

Ik plan alvast mijn trip voor volgend jaar. Al die leuke kleurtjes levert zoveel leuke foto’s op met de kinderen. Dat kan ik niet laten. Dan huren we deze keer een fiets om langs de velden te rijden.
Praktisch
Het keukenhof is nog geopend tot en met 19 mei. Breng het zeker eens een bezoekje als je kan.
- toegang: €17 (online voor volwassenen) en €8 (voor kinderen vanaf 4 jaar)
- 2,5 uur rijden vanuit Brussel
- Het park is nog open tot 13 mei
- Makkelijk bereikbaar met de bus vanuit station Leiden.
Tulpen plukken
Ik moet wel eerlijk bekennen dat ik vaak de drang had om een boeketje tulpen te plukken zo temidden al die perkjes. Dat mag natuurlijk niet. Maar niet ver van het park heb je Annemieke’s pluktuin. Daar kan je zelf een mooi boeketje plukken voor thuis (€0,25 per tulp). Dat heeft trouwens een heel ontspannend effect op onze geest zo rustig onze eigen tulpen uitkiezen.



2 Comments
Leuk om te lezen! Was ook gezellig hé.
Supergezellig he! We hebben ons goed geamuseerd daar ????